Gönderen: Taleh Eminoğlu

Sevgili Ahmet Altan,

Öncelikle size kardeş devlet Azerbaycandan ateşli selamlar gönderiyorum. Durumunuzun iyi olduğuna inanıyorum. Çünki bizler her zaman iyi olmaya mecburuz. Bugünün aydınları birer Heraklit’dir. Omuzlarımızda dünyayı taşamasak da ondan daha ağır bir şeyi taşıyoruz – AYDINLIĞI.

Tutuklanma haberinizi büyük bir üzüntüyle karşıladım. Türkiye’nin bu duruma gelmesini aklım almıyor. Bu kadar aydının yaşadığı bir memleket nasıl oldu da şu duruma geldi?!

Her sözcüğü barış olan bir aydının tutuklanması insanlara bir şey demiyor mu, gözlerini açamıyor mu?! İnsanlar o eski masalda söylendiği gibi ne ışık olan tarafa, ne de köpek olan tarafa gidiyor. İnsanlar karanlıkta kalmayı seçiyorlar. Tarih boyunca bir çok ağır durumlardan kurtulmuş Türk halkının bu karanlık günlerden alnının akıyla çıkacağından eminim.

Güneş her sabah doğmak zorundadır. Barış için bugüne kadar yaptığınız ve bundan sonra da yapacaklarınız için size teşekkür ederim. Yazar olarak size yazmayı kendime bir borç bildim. Kendinize iyi bakın. Çok kısa bir zamanda aramızda olmanız umuduyla…

Komünist yazar Taleh Eminoğlu

01.02.2017