Gönderen: Sinan Karadeniz

Sevgili Mehmet Hocam ve Ahmet Abi,

Üzerinize atfedilen suçlamalar, her yerin ne kadar koktuğunun ispatı gibi. Söylediğiniz her doğrunun, mevcut iktidarları nasıl rahatsız ettiğinin bizzat şahidiyim. Çocukluğum, gençliğim bunları takip etmekle geçti.

Sevgili Ahmet Abi;  90’lı yıllarda yaptığınız programda o dönemin iktidarına ait bakanı, nasıl terlettiğiniz hâlâ hafızamdadır. Hiçbir iktidar sizi sevmedi, bunu biliyorum.  (Meraklısına: Bknz. Yıldırım Aktuna, Sağlık Bakanı)

Sevgili Mehmet Hocam; artık kırk yaşımı geçtim. Sizinle İstanbul Üniversitesinde ilk tanışmamızdan bu yana tam 22 yıl geçmiş. “Avrupa vatandaşı olmayı”, “ecel ile ölmeyi temenni etmeyi” bana aşılayalı tam 22 yıl. Bu ülkede, kolayından hiçbir şeyin değişmeyeceğinin ispatısınız. (Gerçi böyle bir talebim de kalmadı ya.)

Gazeteden, haberlerden takip ettiğim tek şey sizlerin bir an önce tahliye edilmeniz.  Bu adamlar iktidar olduğu sürece size gün yüzü yok. Bu kesin.

Sağlıcakla kalın, selamlar…

Sinan Karadeniz

Not: Bu satırların yazarının herhangi bir siyasi görüşle -düşüncelerini yansıtacak siyaset oluşmadığından- işi yoktur. Bütün ömrü, mevcut iktidarların kendi kadrolarını oluşturup, tahliye etmesini (birbirini yemesini) izlemekle geçmiştir.