Gönderen: Selver Erol

Sayın Ahmet Altan, Sayın Mehmet Altan,

19 Haziran’da duruşmanız başlayacak. “Bağımsız ve tarafsız” Türk mahkemelerinde, “bağımsız ve tarafsız” savcıların yoğun suç üretme çabası içerisinde, büyük bir yaratıcılıkla hazırladıkları iddianameye karşı, yine devletin “bağımsız ve tarafsız” hâkimleri önüne çıkarılacaksınız.

Ben bu adaletsizlik sarayında, hukukun bütün ilkelerini ayaklar altına alan, suç üretmekle yükümlü uzaktan kumandalı emir kullarının, o “yaratıcı iddianamesine” (bu savcıların hukukçu sıfatı ile hazırladıkları o gülünç “iddianame” yi nasıl yüzleri kızarmadan okuyacaklarını da çok merak ediyorum doğrusu) karşı ne diyeceğinizi biraz hayal etmeye, kafamda kurgulamaya çalışıyorum.

Şu âna kadar yazdıklarınızı ve söylediklerinizi belleğimde gezdirdiğimde, savunma yapmayacağınız kanısı ağır basıyor. Mahkemede savunmadan çok, iddianameyi hazırlayanları ve hazırlatanları hedef alıp, onları sorgulayıp, yargılanacağınızı düşünüyorum.

9 aydan bu yana, düşüncelerinize, kaleminize vurulan kelepçenin acısını mahkemede çıkaracağınızı, bu emir komuta zinciri içerisinde hazırlanan iddianameyi yerden yere vurup, hukukçu sıfatıyla karşınıza dizilecek sözde (aslında bu “sözde” sözcüğünü duyunca tüylerim diken diken oluyor. Ama burada tam yerine oturduğu için kullandım) savcı ve hâkimleri, hakettikleri şekilde yargılayacağınızı, onlara adaletin ve âdil yargının ne olduğu konusunda ciddi bir ders vereceğinizi tahmin ediyorum.

19 Haziran’da, adaletsizlik sarayında yapılacak duruşmada, yargılananların yargılayacağı bir duruşma olacak. Adaletinize ve âdil yargılayacağınıza güveniyoruz. Acıyın onlara, çünkü acınacak haldeler.

Selamlarımla,

Selver Erol