Gönderen: Mustafa Yolal

Sayın değerli hocalarım,

Önce geçmiş olsun diyorum. Ben 68 yaşında ÇETİN hocadan (babanız) feyiz almış 68 kuşağından Mustafa Yolal.

60+71+80+07+13 tarihlerdeki olayları yaşamış, 71’de içerde yatmış biriyim. Yedi buçuk yıl hapis otuz ay sürgün yaşadık. Geçti.

Sizin gibi gerçeklerle donanmış olarak, insan kurtuluşu, insanca yaşam mücadelesi verdik, veriyoruz. Ancak galiba yaşlandık bedenen. Ancak mücadelemiz dürüst, doğru edindiğimiz kültürden, genetik kodlarımızın cesaretinden gelmektedir.

Sahte, sürü ve cehaletle mücadele etik. Gel gör ki, insanlık tanrı+din+kapital çemberinden çıkmak istemiyor, ya da zamanı gelmedi. Zor bir süreç. Uzun bir süreç. Kardeşlerim, (sizler) yerden göğe kadar haklısınız. Ancak malesef dünya insanı olgunlaşmamış durumda.

Bunu niye yazıyorum? Yazıyorum çünkü: Sizlere hasretiz. Fikrinize, zikrinize, bilginize ve görüntünüze hasretiz. Ayrıca anne (daye) tarafından yeğenlerimizsiniz.

Çetin hocanın çocuklarından gurur duyduk, Ahmet’in TARAF’ını ilk ve son gününe kadar takip ettik. Ahmet kardeşimin bütün yazıları harika idi. Hele Mehmet kardeşimin (hocam) bir kelimesini dünya malına değişmem, harikalar. Dertleşecek çok şey var. Sizi seviyoruz. Yüreğimizde, beynimizdesiniz. Yakında özgürlüğünüze kavuşmanızı temmenni ederek tekrar geçmiş olsun diyorum.

Bu günler de geçer be yahu…

Kendinize iyi bakın. Yanaklarından öperim.

SELAMLAR,

Mustafa Yolal