Gönderen: Murat Polat

Bugün sosyal medyada İshak Alaton’un Lüzumlu Adam kitabından Adnan Menderes’in asılması ile ilgili bölümü okudum. Ve gördüm ki 60 yılda pek bir şey değişmemiş memleketimizde.

Yine bir medya karartması, sorgulamayan bir halk, zalimin yanında saf tutan bir muhalefet, kendinden olmayana ”oh olsun”cu bir sözde aydın gurubu. Sizin gibilerin ise galiba nesli tükenmiş. Tarih mutlaka sizi hayırla yâd edecektir ama…

Mahkemedeki savunmanız çoklarının uykularını kaçırmıştır, inşallah henüz emarelerini görmesek de sessiz aydınlarımızda bir dirilişe de sebep olur.

Tadımız tuzumuz yok. Dışardayız ama içerde gibi daral geliyor her gün birkaç defa. Yüz yıldır cankeş tuttuğu bir milletin kanını emenler öyle bir oyun oynadılar ki durdurabilene aşk olsun.

Zalimin seküler gibi görünenine az biraz bağışıklık kazanmışken, hemen kılık değiştirip İslamcısını koyuverdiler yerine. Şimdi tipik bir Ortadoğu ülkesine dönen memlekette bir yüz sene de Müslüman görünümlü zalimlere karşı bağışıklık geliştirilmeye çalışılacak.

Faziletli insan, faziletli bir toplum umudu gerçekleşirse bir gün bu topraklarda sizin de heykelinizi diker, arkanızdan hayırla yâd ederler. O zamana kadar ha babam de babam…

Keşke sizin için bir şeyler yapabilsem, duadan başka.

Murat Polat