Gönderen: Levent İşlek

Çok değerli Altan Kardeşler,

Türkiye her dağa bir köprü, her köye bir havalimanı yapsa, insan kaynağını geliştiremediği sürece, en ufak bir yol alamaz. Maalesef alamaz.

Sizler gözleri kör olmuş bir halkı aydınlatmak için cesurca mücadele ettiniz. Bence herbiriniz başlı başına bir üniversitesiniz. Üstelik bu üniversitenin dersleri okullarda olmayan derslerin damıtılmış özü. Geleceği bir sihirbaz gibi çok önceden görüp ayağını yere sağlam basmayı öğreten eğitimler. İnsan kalitesinin altın bilezik olduğunu gösteren dersler.

Kaliteli eğitim almış bin kişilik ülke, eğitimsiz milyon kişilik ülkeyi, kısa sürede haritadan siler. O yüzden kalite, o yüzden eğitim. Önemli olan adet değil kalitedir. Adet önemli olsaydı: milyarca insan Hindistan, Afrika, Çin ve Ortadoğu da sefilleri oynamazdı. Sizler sadece bunun mücadelesini verdiniz ve daima haklının yanında oldunuz. Öyle çok seviliyorsunuz ki, siz bile tahmin edemezsiniz.

Sizler yazmayı ve okumayı meslek edinmiş bir ailenin fertlerisiniz. Sanıyorum şu an bunun eksikliğini yaşıyorsunuz. Size yazdığım bu mektup belki elinize geçer belki de musluktan akan su gibi önünüzden akar gider, ama sizler kaybolmadınız ve asla kaybolmayacaksınız. Size değer veren milyonların evinde, ailesinin yanında daha da önemlisi gönüllerindesiniz.

Düşüncelerimi boğazlayıp ve bir yerlerde kırılmış herhangi bir sokak lambasının içimi kaplayan hüznüyle mektubumu bitiriyorum. Daima çoşkulu olsun geceniz, gündüzünüz, hayallerinden asla vazgeçmeyen işçiler!

Sevgilerimle,

Levent İşlek