Gönderen: Gülşen Şahin

Sevgili Altan kardeşler,

Sizlerin ve de babanızın yazılarını her zaman beğeniyle okudum. Ahmet Altan’ın bütün kitaplarını okudum.

Yazılarınızda ve tv programlarında söylediklerinizde katılamayacağım tek bir cümle bile yoktur. Sizi özlüyorum. Ahmet Altan’ın en son Haberdar’daki yazılarını özlüyorum. Mehmet Altan’ın en son Can Erzincan tv, İMC tv’deki yorumlarını özlüyorum. Zaten artık televizyonları izlemiyorum. İzlediğim yorumcuların ve gazetecilerin hepsi tutuklu.

Sizlerin tutuklu olması inanın bağrıma saplanmış bir hançer hissi veriyor. Hemen her gün düşünüyorum sizleri. İnanın hazmedemiyorum sizleri tam bayram öncesi tutuklatıp, savcının tatile çıkmasını. Sizden intikam almak istiyorlar. Hiçbir delil olmadan sizi tutuyorlar. Size diz çöktürtmek istiyorlar. Korkunç bir haksızlık bu. Ama biz (duyarlı okurlarınız) sizi seviyoruz, sizi anlıyoruz. Sizi sevmemize engel olamazlar, sevmeyi yasaklayan bir aygıt henüz geliştirilemedi.

Sizin varlığınız, dik duruşunuz içeriden biz dışarıdakilere umut veriyor.

Bütün bu kötü günler elbette geçecektir. Babanızın dediği gibi “enseyi karartmayın.” Kendinizi ruhen ve fiziken sağlam tutmaya çalışın.

Serbest bırakılmanızı, tekrar yazılarınızı okumayı, yorumlarınızı dinleyebilmeyi sabırsızlıkla bekliyorum. İnanın benim gibi düşünen birçok insan var dışarıda.

Sizi sevgiyle ve saygıyla kucaklıyorum.

Gülşen Şahin / Hollanda