Gönderen: Fevzi Lütfi Yalnız

Uzun zamandır hayranlıkla takip ettiğim, yazı ve kitaplarını özenle okumaya çalıştığım Altan kardeşlerin isimleri bugüne kadar hiçbir yolsuzluk ve hırsızlığa karışmamıştır.

Tek isteklerinin Türkiye’nin ekonomik ve sosyal olarak gelişmiş bir ülke hâline gelmesi olduğundan eminim. Bu istekleri doğrultusunda ülkede uygulanan ve uygar Dünya düzenine uymayan gayrı ahlakî, gayrı kanunî ve çağdışı uygulamaları eleştirmeleri dışında bir suç işlediklerini sanmıyorum.

Topluma mâl olmuş ve onlara rehberlik etmekle görevli olması gereken böylesi aydın insanların, genel hak ve özgürlüklerin yasalar ile güvence altına alındığı, tüm vatandaşlara fırsat eşitliğinin sağlandığı, çağdaş normlara uygun bir ülke istemelerinden daha doğal ne olabilir.

Her fırsatta dine dayalı bir yönetim şekline karşı olduklarını belirten ve ülkenin birlik ve beraberliği için alınması gereken önlemleri yazılarında sıralayan bu aydın kardeşlerin hâlihazırda terör örgütü olarak belirlenen Fetö ve bölücü terör örgütlerine destek olmalarının da mümkün olmadığını düşünüyorum.

Yazmak suç olmamalı. Güzel şeyler yazan Altan kardeşler tutuklanmamalı. Onlar tutuklu iken ben dışarda kendimi huzurlu ve güvende hissetmiyorum.

FEVZİ L. YALNIZ