Gönderen: Dr. Sacit Güneş

Aşağıdaki yazının bir örneğini Çetin Altan’ın anısına, Mehtap TV’deki ”akıl defteri” programına göndermiştim ama dillendirilememişti. Ben de sonraki programlarda tekrar gönderirim diye taslakta saklamıştım. Tespitlerim hâlâ dipdiri ve canlı. 

İnsanlığın ancak akıl,bilim ve Evrensel Hukuk ile kurtulabileceğini söyleyen çağdaş filozof Çetin Altan, ülkemizinde hukukun hiç yeşermediği bir kabuk devlet olduğunu, kuruluşundan beri katliamların, talanların ve yalanların egemen olduğunu vurgularken, toplum bunun farkında değildi.

Ancak 17-25 Aralık 2013 yolsuzluk suçlamalarının açığa çıkmasına hizmet eden kişi ve kurumlar, kendilerinin de bu işlere bulaştıklarının açığa çıkarılabileceği tehlikesine rağmen, dini ön plana çıkaran iktidardaki AK Parti’nin de  gırtlağına kadar bu pisliklere bulaştığını kuşkuya gerek kalmaksızın topluma gösterdi.

Artık ülkede siyaset yapan hiçbir partinin, vakfın, örgütün sabıkasız olduklarına inanmak çok zor.

Suçlara bulaşmışların siyaset yaptıkları ülkemizde artık siyasetin de teknik bir konu olduğunu, ülke sorunlarının, bu sorunların uzmanı olanların siyaset yapmaları ile çözülebileceğine inanmalıyız.

Çare Avrupa Birliği Evrensel Hukuk Partisini kurup, AB üyeliğine sımsıkı sarılmaktır.

Dr. Sacit Güneş