Gönderen: Bengi Yıldız

Arslanları kafeslere koymak onları arslan olmaktan çıkarmaz.

Ülkemizin bu çorak düşün hayatında herkese öncülük etmiş, “bakalım bugün köşesinde ne yazmış, bu konuda Altanlar ne diyor” diye izlenen bu değerleri cezaevine atmak ülkemizin nereye doğru yelken açtığını dünya âleme göstermek içindir. Ama unutulmamalıdır ki insanoğlunun en büyük buluşu söz ve yazıdır. Altanlar söz ve yazı ile konuşur, onları içeri atanlar ise kaba güç ile konuşuyorlar.

Tabiri caizse Altanlar altın, onları hapsettiğini sananlar teneke üreticisidir. Bu karanlık aşılacaksa ki aşılacak; bu sizler gibi karanlığa ışık tutanların sayesinde olacaktır.

Ülkemizin en temel meselelerinde tarafsız konuşacak ve ufuk açıcı olacak çok az yazarımız var. Hem devleti hem PKK’yi hakkıyla eleştirecek ve eleştirdiğinde insanların kafasında bir aydınlanmaya sebep olan kaç kişi var ki ? Öyle zamanlarda hep “iyi ki varlar” dedim ve şimdi de öyle söylüyorum.

Sizlere yöneltilen suçlamalara gelince ”özgür birey” nedir bilmeyen bir zihniyet tüm muhalifleri damgalıyor. Ya FETÖ ya PKK. Eminim, Mehmet abi en büyük kahkahasını bu iddiaya karşı atmıştır.

Unutmuyorsunuz biliyorum, ama yine de hatırlatayım, bu ülkenin onurlu insanları nerede yaşıyorsa yaşasın sizi çok seviyor ve özlüyor. Belki biraz zaman alacak ama Nemrudlar kaybedecek; kırlangıçlar kazanacak.

En içten sevgi ve saygılarımla,

Bengi Yıldız / 23. ve 24. Dönem Batman Milletvekili