Gönderen: Argeş Nuarin

Sevgili abilerim,

Doğruları tarafsızca yazan çok az kişi kaldı dışarıda, dışarıda kalanlarda dört duvar korkusu var galiba. Dönen dönene mi dersiniz, çanak tutan mı dersiniz, korkudan kendi köşesinde ıvır zıvırdan boş yere alan kaplayan mı dersiniz…

Demokrasi çizgisini ülkece kaybettiğimizi görüyorum, gelecek için de endişelerimiz artıyor hâliyle. Bir yandan ülkenin içine girdiği ekonomik kriz, diğer yandan bütün komşularla kavgalı olmamız ve ülke içindeki etnik yapıların birbirine düşman kesilmiş olmaları ve sayısız sorunun ülkeyi bataklığın tam ortasında bırakmış olması endişelerimizi artırıyor.

Aydınlarımız, gazetecilerimiz, milletvekillerimiz kısacası bu ülkede demokrasiden, insanca yaşamaktan bahseden, barışı isteyen herkes içerde. Bir toplumu aydınlatan, yol gösteren herkesi kapattılar içeriye. Geriye tecavüzcüsünü hırsızını bırakan bir adalet (!) kaldı.

Sevgili abilerim, ışık her yerde ışık; mum her yerde mumdur.

Bu güzelim ülkenin güzel insanlarına her daim ışık olmanızı, mum gibi karanlığı aydınlatmanızı istemek bencilce bir istek olmasa gerek, çünkü sizlere ve sizin gibi nice insanlara bu ülkenin şimdi, hiç olmadığı kadar ihtiyacı var.

Sevgi, saygı ve hürmetlerimle değerli büyüklerim…

Argeş