Gönderen: Ahmet Savcu

Ahmet Altan ve Mehmet Altan Beyler,

Siz ailece neden rahat durmuyorsunuz?  Neden ağrımayan başınızı ağrıtıyorsunuz? Babanız da öyleydi; ne olacak babasının çocukları işte! Halbuki kim iktidara gelirse onun borusunu çalsanız, ona yağ çekseniz bazıları gibi gül gibi yaşayıp gidersiniz. Bu ülkeyi düzeltmek size mi kaldı?

Hırsızlık arsızlık diz boyu. Bir de bu yetmiyormuş gibi milliyetçilik duyguları kabartılmış yığınlarla insan görmek istediğinin, duymak istediğinin peşinden gidiyor; doğru ya da yanlış, haklı ya da haksıza kimse bakmıyor. Ama siz iki inatçı kardeş Don Kişotlar misali vazgeçmiyorsunuz…

Ben bir Kürt olarak, artık bu ülkeden beklentim, umudum o kadar azaldı ki… Haber, gazete, dergi okumak ya da dinlemek, seyretmek istemiyorum. Bir zaman canla başla savunduğum zat-ı şahanelerinin ruh hâli beni derin endişelere salmakta ve geleceği hiç mi hiç iyi görmüyorum. Bu ülkenin bölünmesini istemeyen biri olarak eşit yurttaş eşit yaşam idealimiz yavaş yavaş tükeniyor.

Sizin gibi üç beş kişi kaldı burada doğruları savunan ama ne fayda! İnsanların gözü kör olmuş, eşitliği, halkların kardeşliğini tehlike olarak gören o kadar çok insan var ki…

Size tavsiyem, siz de bırakın; yeterince aile olarak çektiniz. Bırakın ne olacaksa olsun. Yanlışlar elbet bir gün ortaya çıkacak. İlâhî adalet varsa ki hâlâ o inancım var; Allah ”küfre müsamaha gosteririm ama zulme asla” demiştir. Nereye kadar gider ki bu düzen!

Ahmet Savcu