Gönderen: Ahmet Kuruahmet

Ben Ahmet. İstanbul’da doğmuş, büyümüş, Trabzonlu, vatanımı, milletimi çok seven bir insanım. Bu zamanlarda içim buruk, üzülüyorum, çok üzülüyorum. Hem ülkemin hâline hem de sizin gibi çok değerli insanların suçsuz yere içerde olmasına…

Sizin çektiklerinizin Allah katında çok değerli olduğuna inanıyorum.

Ahmet Altan ayrılana kadar, Taraf gazetesi ilk çıktığından beri okurdum. Rahmetli babam da çok severdi Taraf ‘ı ve Ahmet Altan yazılarını. Çünkü gerçekleri milim şaşmadan yazan tek gazete oydu siz varken. Haklı olduğu konularda hükümetin yanında olan, haksız olduğu konularda direkt karşı çıkan, doğruları korkmadan söyleyen Türkiye’nin nadir aydın insanlarından birisiniz.

Sert ve etkili manşetleriniz sizin karakteriniz ve dünyaya olan bakış açınızdı. Hele hele ”Yanımıza Gel Erdoğan” manşetinizi hiç unutmuyorum.

Şimdi o kişiler size bu zulmü reva gördü. Aslında sizden daha çok onların hâline üzülüyorum (veya acıma hissi). Çünkü Allah’ın gerçekleri gördüğünü ve er ya da geç haksız olandan hesap soracağını çok iyi biliyorum. Özellikle manevi atmosferi oluşturabildiğim zamanlarda size dua ediyorum.

Mehmet bey ve Ahmet bey, dışarıda sizleri seven milyonların olduğunu unutmayın. Şu anki atmosfer insanların hissettiklerini dışa vurmasını engelliyor. Bu devran döndüğü gün kazanan siz olacaksınız. Kahraman olarak tarih kitaplarına onlar değil, siz geçeceksiniz. Bir ülkenin geleceği için elini taşın altına koyan, hattâ daha fazlasını yapan insanlar asla unutulmayacaklar. Ve kendini kahraman zannedenlerin gerçek yüzlerini Allah ortaya çıkardığında her şey bambaşka olacak. Allah mühlet verir ama asla ihmal etmez.

Sizleri çok seviyorum.  Orada yapılan dualar da çok etkilidir, siz de bana ve vatanımız için dua eder misiniz?

Bir an önce özgürlüğünüze kavuşmanız dileğiyle, görüşmek üzre…

Ahmet Kuruahmet