Gönderen: Katie Morris

Dear Ahmet and Mehmet,

I want to show my solidarity with you both – it is impossible to imagine your conditions in a Turkish jail, but I hope you can still remember what it’s like outside.

I don’t know either of you well, but I remember the stories you told on a rooftop in Istanbul, and how funny and silly they were, at a time when you could have been full of fear and misery. It’s something we need to remember how to do as the world around us seems to be going crazy. I am sure it must be temporary, and am looking forward to when you are free and can enjoy a more peaceful world.

I hope you know how many people there are, in Turkey and across the world, who are thinking of you and rooting firmly for your freedom. We will keep raising your ridiculous imprisonment, and that of all the others now in Turkish jails on made up charges, until there is justice.

With warmest wishes,

Katie

 

Sevgili Ahmet ve Mehmet,

İkinizle de dayanışma içinde olduğumu göstermek istiyorum — bir Türk hapishanesindeki şartlarınızı hayal etmem imkânsız ama dışarının nasıl olduğunu hâlâ hatırlayabildiğinizi umuyorum. 

İkinizi de çok yakından tanımıyorum fakat İstanbul’da bir çatı terasında anlattığınız hikâyeleri, sizlerin korku ve bedbahtlık içinde olabileceğiniz bir zamanda anlattığınız o hikâyelerin ne kadar eğlenceli ve komik olduğunu hatırlıyorum. Dünya çıldırmış gibi görünürken bunun nasıl yapılabildiğini aklımızda tutmamızda yarar var. Bu yaşananların geçici olduğundan eminim ve sizlerin özgür olacağınız, daha barışçı bir dünyanın keyfini sürebileceğiniz günleri sabırsızlıkla bekliyorum.

Umarım Türkiye’nin ve dünyanın her yanında ne kadar çok insanın sizi düşündüğünü ve özgürlüğünüze kavuşmanızı kuvvetle desteklediğini biliyorsunuzdur. Adalet sağlanıncaya kadar, gülünç bir nedenle hapsedilmiş olduğunuzu ve Türk hapishanelerindeki uydurma suçlamalarla tutulan herkesin durumunu gündemde tutmaya devam edeceğiz.

En içten dileklerimle,

Katie